W coroczny kalendarz naszych szkolnych uroczystości wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie, zaprezentowano piękną lekcję historii i patriotyzmu. Uczniowie wyjaśnili, dlaczego 3 maja, jest tak ważnym dniem dla naszego kraju. Uzmysłowili też, że warto pielęgnować patriotyzm oraz, że historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu.
Pamiętajmy też, że 2 maja obchodzone jest w naszym kraju inne święto – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Co roku, tego dnia, Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz swoich domów. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
W szkole święto to uczciliśmy w czwartek, 30 kwietnia, uroczystym odśpiewaniem hymnu i podniesieniem flagi na maszt.